Angel/Angelus/Liam

8. srpna 2008 v 18:46 | Kelly |  Buffy - Postavy
Angel →

Angel
Angel se narodil v roce 1727 pod jménem Liam. Jako Liam byl tulák, alkoholik, děvkař a právě to se mu vymstilo. Jednou při cestě z hospody v roce 1753 potkal šlechtičnu, upírku Darlu, co mu řekla, že mu ukáže svět. Liam souhlasil. Darla ho kousla a přeměnila v upíra.
Liam si začal jako upír říkat Angelus. Začal vraždit, v roce potkal Drusillu, tu posedl a následně proměnil v upírku. A tak už tři upíři putovali světem a zabíjeli. Dru nechtěla pak zůstat sama, a tak si "udělala" parťáka, Williama, kterého my známe jako Spika. V roce 1898 zabil dceru cikánského kmene, a ten na něj uvalil kletbu, která mu vrátila duši. A s ní všechny city a pocity provinění.
Zkrátil si jméno na Angel. Odjel do New Yorku, kde zůstal, a živil se krysami. V roce 1990 ho vyhledal dobrý démon s tím, že má pro něho úkol. Ukázal mu Buffy a Angel se do ní hned zamiloval .Rozhodl se, že ji bude chránit.
Pak začal chodit s Buffy. Milovali se. Když potom spolu strávili noc, ozvala se stará kletba cikánů. Angel ztratil duši a zase začal zabíjet a přidal se ke Spikovi a Drusille. Angelus chtěl ovládnout svět pomocí démona Acathly. Povedlo se mu to, ale Willow se podařilo vrátit mu duši. Jenomže už bylo pozdě a Buffy ho musela zabít.
Po čase se ale Angel vrátil z pekla. I když se s Buffy bránili, začali spolu opět chodit. Jenomže před její maturitou se s ní rozešel, protože by jí nemohl nabídnout normální život. Angel odchází do L.A.
V L.A. se potkává s Cordelií, Doylem a dalšími a otvírá si detektivní kancelář. Vypadalo to na románek mezi Cordy a Angelem, ale k ničemu nedošlo. Znovu se tady potkává s Darlou,kterou oživila firma Wolfram a Hart. Darla chtěla Angelovi vzít duši, ale to se jí nepovedlo, neboť to nebyl okamžik štěstí, ale nejvyšší zoufalství, jak řekl sám Angel. Jenomže Darla otěhotněla a porodila mu syna .S ním tam pak byly nějaké problémy. Cordy s ním pak měla dítě, ale byl to démon. Cordy upadla do komatu. Potom předala Angelovi schopnost mít vize. Nakonec se Angel stal šéfem firmy Wolfram a Hart.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama