Charisma Carpenter

8. srpna 2008 v 18:54 | Kelly |  Buffy - Herci
Životopis Charismy Carpenter →

Charisma Carpenter
Narozena: 23. července 1970 v Las Vegas
Výška: 5´7"
Oči: Ořechově hnědé
Vlasy: Ořechově hnědé
Tetování: Slunce v dolní části zad.
Jmenuje se podle parfému od Avonu, který mimochodem nemá ráda. Od pěti let studovala klasický balet. Její rodina se hodně stěhovala. Když byla mladší vystupovala v mnoha místních soutěžích krásy.
Charisma chodila na Gorman High School v Las Vegas. Když jí bylo patnáct přestěhovala se do Rosarita City v Mexiku a pak do Bonita (předměstí San Diega) kde navštěvovala Bonita High. Nakonec přešla na Chula Vista Shool of Creative and Performing Arts (škola tvořivého a hereckého umění), kde v roce 1988odpromovala.
Na střední byla roztleskávačka a dělala typické teenagerské věci: ráda potají utíkala a vodila si chlapce, když máma nebyla doma. Charisma je od přírody přemýšlivá a její spolužačky si to špatně vysvětlovaly a myslely si o ní, že je nafoukaná. Po promoci cestovala po Evropě a pak pokračovala na vysoké škole. Pracovala jako instruktorka aerobiku a v realitním menegamentu.
V roce 1991 se stala roztleskávačkou pro San Siego Chargers. V roce 1992 se přestěhovala do LA.
Zkoušela kurzy v Playhouse West a byla mezi dvaceti nejvýznamnějšími tvářemi, včetně dlouhého omezení kvůli Secret. Hrála v několika divadelních představeních jako například "No, No, Nanette" a "Welcome Home, Soldier". Je vysoká (171 cm) s pozoruhodným vzhledem, tmavé vlasy s kaštanovým nádechem a oříškové oči, byla předurčena pro televizi. Začínala v říjnu 1994 v epizodě seriálu "Baywatch" (pobřežní hlídka).
Díky tomu jí Aaron Spelling osobně navrhl roli Ashley v "Malibu Shores", který měl běžet od března do od března do června 1996. Navzdory krátké době TV Guide zpozorněl a řekl, že je okouzlující a měla nejhouževnatější postavu v celé show. Charisma se ucházela o roli Buffy v Buffy, přemožitelka upítů, ale obsadily ji do role Cordelie. Měla o tom dost pochybností, nechtěla znovu hrát postavu s nemravným charakterem, ale její agent jí řekl, že nemůže čekat až jí dají roli kterou by chtěla. Původně měla být Cordelie jen v pár epizodách, dělat Buffy ze života peklo, ale Charismina postava byla tak populární, že se stala stálou.
Charisma neustále upozorňuje na to, že není televizní osobnost, říká: "Lidi, mohli byste si myslet že jsem ta strašná osoba, ale já nejsem - jsem milá holka." Fanoušci a producenti měli její postavu natolik rádi, že jí přemístili do větší role v spin-offu seriálu "Angel". Dlouhá kariéra v televizi teď Charismu zajistila. Mezi její koníčky patří: jízda na koni, kolečkové brusle, turistika a horolezectví. Na její 26. narozeniny zkoušela skydiving (seskok s opožděným otevřením padáku). Když se to lidé z WB dozvěděli, donutili ji podepsat prohlášení, které by zadrželo dobu trvání její smlouv. Její oblíbená barva je žlutá. Má ráda život. Prohlašuje, že tanec je snadný, ale hraní ne. Poznamenává: "Můžete vzít děvče z Vegas, ale nevezmete Vegas z děvčete."
Oblíbené
sport: balet, horolezectví, kolečkové brusle
film: The Wings of a Dove
album: City to City od Gerry Rafferty
barva: žlutá
zvíře: pes
....................................................................................................................................................
Filmografie:
2008 Big Shots (Janelle Johns)
2007 Back To You (Brooke Schimmel)
2007 Greek (Tegan Walker)
2006 Flirting with Danger (Laura Clifford)
2006 Cheaster´s Club (Linda Stern)
2006 Relative Chaos - Relativní chaos (Katherine)
2005 - 2006 Veronica Mars (Kendall Casablancas)
2005 Charmed - Čarodějky (Kira/Věštkyně)
2005 Voodoo Moon (Heather)
2004 Like Cats and Dogs - Jako kočky a psi (Sarah)
2004 The Division - Strážkyně zákona (Emma Campbell)
2004 LAX (Julie Random)
2003 See Jane Date - Jane má schůzku (Jane Grant)
2003 Miss Match (Serena Lockner)
2001 The Groomsmen (Kim)
2001 Strange Frequency (Jules)
1999 - 2003 Angel - Angel (Cordelia Chase)
1999 Hey Arnold! - Arnoldovy patálie (Simone)
1997 - 1999 Buffy the Vampire Slayer - Buffy, přemožitelka upírů (Cordelia Chase)
1996 Malibu Shores (Ashley Green)
1995 Boy Meets World (Caterer)
1989 Baywatch - Pobřežní hlídka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama