Skryté tajemství 1/2

8. srpna 2008 v 17:58 | Kelly |  Skryté tajemství
Titul: Skryté tajemství
Autor: Kelly
Žánr: romantické
Časové zařazení: po skončení třetí série
Přístupnost: pro všechny

Angel stál v mlze. Jeho čokoládové oči se vpíjely do těch Buffyiných. Jen tam stál.Měla chuť se za ním rozběhnout, ale cosi jí bránilo. Tak se na něj jen dívala. Působilo jí to nesnesitelnou bolest, ale musela. Pak se otočil a odcházel. Nakonec v houstnoucí mlze zmizely i obrysy jeho postavy.
Buffy se s trhnutím probudila. Měla úplně propocené pyžamo, ale ruce studené jako led. Nahmatala vypínač a rozsvítila lampičku. Tupě hleděla do zdi. Hlavou jí vířilo plno myšlenek. Proč se jí už půl druhého týdne od Povýšení zdá pořád ten samý sen? Proč se vzbudí pokaždé ve stejnou chvíli? Má ten sen snad nějaký význam? Znamená něco? Chce jí něco říct? Proč má po probuzení takový divný pocit,jako že o něčem neví? Buffy si přitiskla ruce na spánky a stiskla víčka očí. S povzdychem zhasla světlo a ulehla na polštář. Po chvíli se opět ocitla v hlubokém spánku.
Buffy se rozespale dopotácela do kuchyně. ,,Brý ráno,mami, " zamumlala. ,,Ahoj Buffy. Chceš něco k snídani? "zeptala se Joyce a nalila jí sklenici džusu. ,,Jak se ti spalo? Nebylo ti horko? " zajímala se. ,,Ne, horko mi nebylo. Dneska s Willow půjdem šmejdit do města a poflakovat se. Máme prázdniny, tak si je musíme užít, " informovala ji Buffy. ,,A co ty máš v plánu? " ,,Jak jsem ti včera říkala, pojedu se podívat po nových závěsech. A potom bychom si mohly udělat hezký večer. Podívat se na nějaký film, jíst u toho popcorn a povídat si. Co říkáš, Buffy? " ,,Jo, to bude fajn. Ale pak budu muset jít na hlídku pročechrat pírka našim upírkům, " zasmála se Buffy. ,,Nějaké potíže?" ,,Ne, to ne. Zatím je klid. Už budu muset jít, nechci, aby Willow na mě musela čekat. Tak pa, uvidíme se večer. A vyber nějakej dobrej film. Ale hlavně nic o upírech, " se smíchem se rozloučila Bufffy. ,,Tak pa. " Odpověděla jí Joyce a sledovala dceru, jak vychází z domu. Buffy tak rychle vyrostla. Ještě nedávno si hrála s panenkami a nosila plínky. Na střední se stala královnou plesu. A samozřejmě její poslání. Přemožitelka. Zabíjení démonů. Angel. A po prázdninách půjde na vysokou, prolétlo Joyce hlavou. Přemýšlela o ní ,o jejím světě ,snažila se chápat její práci. V poslední době se jí Buffy zdála skleslá ,i když se snažila nedávat nic najevo. Zřejmě se pořád trápí kvůli Angelovi. Joyce se dooblékala a šla k autu. Jela se podívat po těch závěsech.
Buffy s Willow kráčely po chodníku a za veselého hovoru lízaly zmrzlinu. ,,Tak, Buffy, kam půjdem? Do parku, či na hřbitov? " zakřenila se její kamarádka. ,,Ha, ha. Do parku. Budeme se celej den jen tak poflakovat. A pak se chci podívat do támhle toho obchodu, " ukázala Buffy , ,,ty džíny se mi líbí. Musím si koupit nějaké nové. " ,,Jistě, potřebuješ nové, protože se ti jich ve skříni neválí další tucet. " Willow se zatvářila nešťastně: ,,Buffy, ty si je nemůžeš koupit." ,,Proč ne? " nechápala Buffy. ,,No, měla bys v nich velkej zadek, " poškádlila ji Will. Buffy se po ní se smíchem ohnala. Potom si zašly na oběd a odpoledne strávili okupováním obchodů s oblečením. Okolo sedmé se rozloučily a každá spěchala jiným směrem. Willow za Ozem, Buffy zase domů za matkou.Těšila se na jejich společný večer. Už dlouho se jen tak nepobavily.
,,Haló, mami, jsem doma, " hulákala Buffy přes celý dům. Joyce vyšla z obýváku s krabicí v rukách. Když došla k Buffy, políbila ji na tvář: ,,Ahoj, jak bylo? Koukej, tyhle citronově žluté závěsy jsem objevila v jednom zapadlém krámku. No nejsou úžasné? A pak jsem tam našla ručníky ve stejné barvě. Líbily se mi i modré rohožky, ale ty by nám sem neladily. " vychrlila Joyce. ,,Uh, mami, tys to tam snad vyloupila. Ale ty závěsy jsou fakt hezký. " pochválila je Buffy. ,,Cos vybrala za film? Já jdu udělat ten popcorn, " povídala Buffy, kráčejíce do kuchyně k mikrovlnce. ,,Vybrala jsem Hříšný tanec s Patrickem Swayzym nebo Pretty woman s Julií Roberts. Můžeš si vybrat. Patrick nebo Julia?" ,,Hm, to je táák složité. Tak Hříšný tanec, " vybrala se smíchem Buffy. Mikrovlnka zapípala a Buffy nasypala popcorn do mísy. ,,Ještě kolu, mami" "Jasně, mám."
Obě se uvelebily na gauči a začaly se dívat na film. ,,Tenhle film miluju. Je tak krásný, " rozplývala se Joyce. ,,Myslíš ten film nebo Patricka? " otázala se Buffy. ,,Mladá dámo, nejsi trošku drzá? " řekla Joyce a se smíchem po Buffy hodila polštář. Ve chvíli ,kdy Johny s Baby nacvičovali zvedačky v jezeře, se už Joyce s Buffy tahaly o polštářky a zahájily polštářovou bitvu.
,,Uh, už dlouho jsem se tak nenasmála, " vydechla Joyce a snažila se dopadnout dech. ,,Až na to, že to tu budu muset uklidit, " rozhlédla se po místnosti. Ale obě vyprskly smíchy. ,,Taky jsem se bavila. Takové zpestření večera," souhlasila Buffy a natáhla se pro sklenici koly. ,,Ale ne. Přišly jsme o nacvičování zvedaček. Dám to zpátky." Povídala Joyce hledající zapadlý ovladač. ,,To nemusíš. Stejně to známe. A navíc, on pak od ní odejde, sice se pak vrátí, ale jejich vztah skončí. Tak jako všechno ostatní, " cynicky pronesla Buffy a přitáhla si kolena k bradě. ,,Buffy, nechci, abys měla takový smutný a pesimistický pohled na svět, " chvíli se odmlčela a pak se opatrně zeptala: ,,Pořád se trápíš kvůli Angelovi? " Buffy se na ni nepodívala. ,,Ach zlatíčko, ty moje malá holčičko, "objímala Joyce Buffy, ,,jistě, určitě to moc bolí. Taky jsem zažila pár nešťastných lásek, Buffy. To přebolí. Přebolí to." Těšila ji. Buffy se rozvzlykala. S mámou se o tom moc nebavila. Měla pravdu. Jednou to snad přebolí. Matka ji vyrušila z jejího rozjímání: ,,Ale musíš pochopit, že udělal správnou věc. Nemohl by ti dát skutečný život. Nemohli byste spolu být jako normální pár. Žádné nedělní pikniky a podobně. Nechtěl by, aby ses trápila." Buffy se hořce ušklíbla: ,,To říkal starosta Wilkins taky." Joyce nechala její poznámku bez komentáře. ,,Angel pochopil, že potřebuješ skutečný život, lásku. Věděl to, Buffy. Věděl to, když jsem s ním mluvila o ..." nedokončila Joyce. ,,Cože? Cože?! Tys mluvila s Angelem? O našem vztahu? Kdy? " ječela Buffy. ,,Buffy, chtěla jsem ti jen pomoct, udělat ti to jednodušší. Stejně bys dřív, či později pochopila, že váš vztah nemá cenu. On to prostě jen pochopil dřív. Věděl,že mám pravdu," neochotně vysvětlovala Joyce. ,,Takže chceš říct, že ti vlastně můžu poděkovat. Žes mi prokázala laskavost?"sarkasticky poznamenala Buffy a obrátila oči v sloup .Hlava jí pracovala na plné obrátky. Začínaly jí docházet nějaké souvislosti. Jednou věcí si ovšem nebyla jistá. Téměř bezbarvým hlasem hlesla: ,,Kdy?! Kdy jsi s ním mluvila?" ,,To je opravdu tak důležité, abys věděla kdy? " Buffy mlčky kývla. ,,No, myslím, že to bylo v den tvého maturitního plesu, ale nejsem si úplně jistá." Odpověděla Joyce. Buffy naprázdno polkla. Nevěděla, co si má myslet. Proč ji teda opustil? Pro její dobro,jak jí řekl? Na přání její matky? Nebo že by ji už snad nemiloval?!? Tato myšlenka ji vyděsila. ,,Buffy, pochop, že ..." Buffy ji umlčela jediným pohybem ruky a zavrtěla hlavou, jakoby tomu nemohla uvěřit. ,,Buffy, neudělej nějakou hloupost. Hlavně neodcházej. Prosím." Dcera jí neodpověděla a odkráčela do svého pokoje. Joyce si povzdychla a zvedla spadnutý polštář.
Buffy nervózně chodila sem a tam. Na postel hodila velký batoh. Pak ho zase schovala. Nerozhodně se rozhlédla a vyšla z místnosti. Když otvírala domovní dveře, uslyšela: ,,Buffy, kam jdeš? Nechceš zase zmizet, že ne? " starostlivě se ptala Joyce. ,,Jdu na hlídku. Je to má povinnost," chladně odvětila Buffy. Na hlídce byl celkem klid. Zabila tři upíry, ale vztek z ní nevyprchal. Pozdě po půlnoci se vrátila domů. Nemohla pořádně spát. Převalovala se v posteli ze strany na stranu a ve snu ji opět pronásledoval Angel.
Ráno věděla, co musí udělat. Do tašky naházela pár nejnutnějších věcí, včetně kolíků, a sešla do kuchyně. Joyce se otočila: ,,Buffy, to ne! Neodjížděj zase. Prosím. Asi jsem udělala chybu, ale nemůžeš utéct z domova." Zoufale se na dceru podívala. ,,Mami, já...nechci utéct. Opravdu ne. Ale musím prostě vědět proč. Včerejší večer vnesl zmatek do mého života a já musím za ním."domluvila tiše Buffy. Došla k matce a objala ji. Joyce už neudržela slzy. ,,A Willow nic neříkej. Řekni, že jsem třeba jela ke vzdálené tetě na prázdniny nebo tak ," rozhodila rukama. ,,A jak ho najdeš? Nebo víš, kde bydlí?" ,,V losangeleském podsvětí se určitě upír s duší neztratí." Buffy otevřela dveře a chystala se vykročit. ,,Vraťse! " vykřikla její máma. ,,Vrátím, "odpověděla pevným hlasem Buffy.
Cesta do L.A. pro ni nebyla nic neznámého. Pamatovala si, když před rokem odjížděla. Tentokrát však neutíkala s pocitem, že zabila svou lásku. Zavřela oči a snažila se dospat noc.
Když dorazila do L.A., stmívalo se. ,,Tak, Buffy, jsi tu. Teď musíš najít Angela, " mumlala si pro sebe. Rozhodla se, že udělá to, co řekla matce: přece se upír s duší mezi losangeleskou ,,smetánkou" neztratí. Horečně uvažovala .Když tu byla naposledy, moc se o upíry a spol. Nezajímala. A co to místo, kde měli sídlo ti démoni, jak jim překazila plány? Tam by něco mohlo být. Kde jen to bylo? Vydala se jakousi potemnělou uličkou a rozhlížela se, zda si tady něco nepamatuje. Nic jí tu nepřipadalo známé. Po dvaceti minutách bloumání po ponurých uličkách narazila na podivnou postavu směřující k ní. Její přemožitelské instintkty jí prozradily, že je to upír. Buffy si připravila kolík. Upír si jí také všiml. Usmál se a pomyslel si: ,,Snídaně jde." Buffy upustila tašku. Upír se k ní rozeběhl a chtěl ji napadnout, ale přepočítal se. Buffy ho uchopila za ramena, ve směru hodinových ručiček s ním zatočila a přimáčkla ho ke zdi. Jednou rukou ho držela pod krkem a druhou mu mířila kolíkem na srdce. ,,Co chceš,že mě nezabiješ? " procedil skrz zuby zloduch. ,,Páni, chytrej upír. Chci vědět, kde najdu Angela. Víš kdo to je, nebo ne? " ,,Hele, aby bylo jasno, nevím sice, kde najdeš toho svýho Angela, ale nejsem vůl. Navíc nemám tušení, kdo to je." ,,A kdo by mohl mít to tušení? " Buffy začínala docházet trpělivost. ,,Hej, no tak, klid, Přemožitelko.Možná by ti moh poradit Smack.Obvykle bývá v baru Bílá lilie. Smack zná snad každýho upíra ve městě. Řek jsem ti, cos chtěla, tak bys mě mohla pustit." zavrčel upír. ,,Jo, jen detail, kde je ta Bílá lilie? " zamračila se Buffy. ,,Kousek, dva bloky odsud. Touhle ulicí se tam dostaneš bez problémů. Ale pozor na upíry, krásko." Buffy kývla a zabodla kolík do upíra: ,,Papa, a díky." Slušně se rozloučila. Hodila si tašku přes rameno a vydala se daným směrem.
Po chvíli se před ní objevil ošumtělý dům. Na polofunkčním neonovém nápise zářilo Bílá lilie. To sedí, ušklíbla se Buffy. Vešla do zakouřeného lokálu, kde se nacházela směsice roztodivných stvoření. Buffy se opřela o barový pult. ,,Co si dáš, kotě? " hned se jí ujal barman. ,,Pivo",objednala si, ,,a potřebuju informaci. Mimochodem nejsem kotě." Barman se po ní divně kouknul a otočil se pro lahev piva. ,,Tak jakou informaci chceš, kotě?" ,,Chci vědět, kde je Smack. A podruhé říkám, nejsem kotě." ,,Že jseš to ty, kotě, tak ti to řeknu. Smack sedí támhle u stolu se svýma kumpánama. Ten v tom černým klobouku. Bejt tebou, dám si na něj bacha a neotravuju ho.J e to dost drsnej týpek." vycenil své žluté zuby barman. ,,Bez obav, " zpražila ho Buffy. Pomalu se přesunula k zadnímu boxu, kde seděl Smack. Barman na ni ještě křiknul: ,,A co to pivo?" Pak jen mávnul rukou. Buffy se podívala kolem boxu. U stolu sedělo dalších šest upírů. Nevypadali dvakrát přátelsky. ,,Smack? " Upíři se po ní podívali. ,,Copak, kočičko, máš nějakej problém?" ,,Ne, jen hledám Smacka. Podle mého zdroje to jseš ty, " dloubla prstem Smacka do ramena. ,,Trochu oprsklá, nezdá se ti? " ozval se konečně Smack. ,,Nezdá. Potřebuju informaci, Smacku." Jeho jméno vyslovila s odporem. ,,Sedni si. No tak , hoši, uvolněte dámě místo. Pojď mezi nás. My máme rádi mladý maso." zasmál se Smack, jako by to byl nějaký vtip. Buffy se zhnuseně podívala a posadila se mezi ně. ,,Fajn. Nemám moc času, takže k věci." Rozhodla se neokolkovat: ,,Kde najdu Angela? " vybalila Buffy.
Mezitím se v Sunnydale stavila Willow pro Buffy. ,,Dobrý den, paní Summersová. Je Buffy doma? " ,,Pojď dál, Willow, " pozvala ji Joyce. Willow teda vešla dovnitř. ,,Dáš si něco? " ,,Ne, děkuju. A Buffy..." ,,Buffy tu není. Odjela na prázdniny k tetě do Springfieldu a zdrží se tam.Omlouvá se, že ti nestihla zavolat." oznámila jí Joyce. ,,Eh, ale Buffy nemá ve Springfiedu tetu, nebo se o ní aspoň nezmínila." s rozpaky se divila Willow. ,,Ne, máš pravdu. Není u tety.J ela do Los Angeles." kapitulovala Joyce. Willow vytřeštila oči a tázavě pohlédla na Joyce. ,,Myslíš si to správně. Jela za Angelem. S Buffy jsme se dost pohádaly, když jsem jí nechtěně řekla, že jsem mluvila s Angelem o jejich rozchodu. Buffy se na mě dost zlobí." vysypala Joyce pravdu. ,,Eh, tak já už musím jít. Nashledanou," překotně se loučila Willow. ,,Ahoj, Willow, a prosím, neříkej Buffy, že jsem ti to řekla." Dívka kývla a opustila dům.
,,Tak ty hledáš Angela? Slyšel jsem o něm a vím, kde ho najít. Ovšem, co z toho budu mít já, když ti to řeknu? " naklonil se k Buffyinu uchu Smack. Rukou jí přejel po vlasech. Buffy mu ruku sundala. ,, A co takhle dobrej pocit, žes byl někomu užitečnej? " nabídla mu alternativu. Smack vyskočil na nohy a zbrunátněl: ,,To slovo už přede mnou nikdy neříkej! Nebo budu zlej! Já umím být hodně zlej. Nechtěj to zažít! " Pomalu z něj vyprchával vztek. ,,Klid ,věřím, že dokážeš bejt zlej, " chlácholila ho Buffy.
K barovému pultu dorazil Angel. Potřeboval nějakou informaci ohledně démona přezdívaného Velkej Joe. Barman ho uvítal slovy: ,,Další, kdo potřebuje infromaci. Nebo to tentokrát bude jinak?" ,,Nebude. Počkat, řekls další? " udivil se Angel. ,,Jo. Tamhleta blonďatá holka chtěla vědět, kde je Smack. Víc se neptala. Ale musím uznat, že je to kus." ukázal na Buffy a mrkl a na Angela. Ten se zmohl na pouhé: ,,Panebože! " a rychlým krokem se vydal za Přemožitelkou.
,,Tak kde najdu Angela, fešáku?" vtírala se Buffy do Smackovi přízně, ,,mám s ním nevyřízené účty." ,,Kočičko, fakt chceš vědět, kde je? " ,,Jo, " nezaváhala Buffy. ,,V tom případě ti můžu říct, že stojí za tebou, " uchechtl se Smack. Buffy stuhla a jako ve zpomaleném filmu se otočila. Opravdu tam stál. Angel. Angel, jako obvykle celý v černém. Fešák Angel. Její Angel. Podlomila se jí kolena. Ještěžě seděla, jinak by ji už museli sbírat ze země. Ovšem Angel se netvářil zrovna přívětivě. Popadl ji za loket. ,,Co tu sakra děláš? Buffy, máš ponětí, kde vůbec jsi?! "zlostně prskl Angel. Než Buffy stihla cokoliv odpovědět, jeden ze Smackových kumpánů zařval: ,,Buffy? Není to náhodou Přemožitelka? Ta, co překazila Povýšení? " Upíři okolo stolu zpozorněli. ,,Hih, jsem slavná," křečovitě se usmála jmenovaná. Úsměv jí zmzrl na rtech, když Smack s kumpány odhodil stůl a nasadili upíří tváře. ,,Jejky. " uteklo Buffy. ,,Hoši, Smacku, to je v pohodě. Nepřišla kvůli vám. Já ji znám." snažil se zachránit situaci Angel. ,,Znáš? Jak znáš? " nedůvěřivě koukal Smack. ,,Ále, nic vážnýho. Znám ji jen tak povrchně. Víš, jak to myslím. A ona je teď naštvaná, že jsem jí nezavolal, znáš to, " ušklíbl se Angel. Buffy šokovaně zírala. Nemohla uvěřit tomu, co slyší. Opravdu to Angel řekl? Myslel to vážně, nebo mělo jít o hru? ,,Takže teď ji vezmu ven a vyříkáme si to spolu, pak se vrátíme, OK? " Vyjednával Angel. ,,Jasně kámo, " poplácal ho po rameni Smack, ,, jsi pašák. Docela dobrá roštěnka." ,,Já vím. " Angel chytnul zkoprnělou Buffy a vytáhl ji na ulici. Pivo, co si objednala, zůstalo nezaplacené. ,,Co tady děláš, Buffy? Není to tu bezpečný. " pustil ji Angel. ,,Umím se o sebe postarat sama. Co to bylo tam uvnitř? To si vážně myslíš? " vybuchla. ,,Buffy, " povzdychl si Angel, ,,jen jsem se nás od tama snažil dostat, nic víc. Tady není vhodné místo na...co já vím na co. Půjdeme ke mně. No tak pojď." Pobídl ji. Bok po boku kráčeli do jeho bytu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama